skip to Main Content

Hentbol Kalesi Nedir?

Hentbol; hentbol topunu elleriyle birbirine atan hentbolcuların bu topu rakip kaleye atmasıyla sayı alınan bir spor dalıdır. Hentbol topunun gireceği hentbol kalesi hentbol sahasında seyyar olan, taşınabilen ve yere sabitlenmeyen kalelerdir. Hentbol kalesi yan direk ve üst direklerden ve bu direklere geçirilen ağlardan oluşur. Direklere geçirilen kale ağı hentbol kalesine giren topun çıkmasını engeller ve hentbol topunun kalede kalmasını sağlar.

Hentbol Kalesi Üretimi Nasıl Yapılır?

Hentbol kalesinin ölçüleri Uluslararası Hentbol Federasyonu tarafından belirlenen ölçülerdir. Hentbol kalesinin üretimi bu ölçülerde yapılmalıdır. İçten içe hentbol kalesi yüksekliği 2 metre genişliği de 3 metre olmalıdır. Hentbol kaleleri metal, alüminyum ya da ahşaptan üretilir. Metal hentbol kalelerinin kale direkleri demir profilden üretilir. Metal hentbol kale direkleri fiyat olarak uygun olan direklerdir. Fiyat avantajı ile beraber ağır olması sebebiyle de tercih edilen kale direkleridir.

Alüminyum hentbol kale direkleri metal alüminyum direklerine göre daha hafiftir. Ahşap hentbol kale direkleri ahşap malzemeden üretilir ve profesyonel hentbol maçlarında kullanılan hentbol direkleridir. Hentbol maçının oynandığı lige ve oynanacak maça göre hangi malzemeden üretilen hentbol kalesinin kullanılacağı belirlenir.  Hentbol direklerinin hentbol sahasına bakan yüzü sahanın zemini ile kalenin arkasındaki duvarla zıt renkte ve şeritler halinde boyanmalıdır.

Hentbol Kalesi Montajı Nasıl Yapılır?

Hentbol kalesinin hentbol sahasına montajı yapılmamaktadır. Çünkü hentbol kalesi taşınabilir kaledir. Hentbol kale direklerinin uygun olan malzemeden üretimi yapıldıktan sonra yan direkleri ve üst direği birbirine montajı yapılır. Direklerin montajı yapıldıktan sonra direklere kale ağı geçirilir. Özel vidalar yardımı ile ağlar kale direklerine sabitlenir. Hentbol kalesi hentbol sahasının durumuna göre duvara ya da sahanın zeminine sabitlenir. Üretimini yaptığımız kale direklerinin montajını ve ağ montajını da konusunda uzman ekip arkadaşlarımın yapmaktadır.

Hentbol kalesinin üretimleri, satışının yapılması ve montajlarının özenli bir şekilde yapılması konusunda iddialı bir konumda yer alan firmamız; uluslar arası kalite standartlarını sizlerle buluşturmaktadır. Böylece son derece nitelikli hentbol sahalarının oluşturulması noktasında son derece hassas bir çalışmaya imzasını atmaktadır.

Back To Top