skip to Main Content

 Akrilik Tenis Sahası Zemin Kaplama

 Sporcular için başlıca önemli unsurlardan birisi de şüphesiz ki zemin olmaktadır. Bu anlamda zemin kaplama, özellikle de bireysel olarak yapılan tenis sporu için performansa son derece etki etmektedir. Bu da kişinin başarısını artırmakta ya da düşürebilmektedir. Akrilik tenis sahası zemin kaplama da bu bakımdan tenis ile ilgilenen kişiler için büyük bir önem taşımaktadır. Zemin kaplamanın kalitesi, dayanıklılığı ve beraberinde birçok etken, sporun başarı ile yapılmasına da etki edecektir.

Özel olarak spor salonları ve sahalar için geliştirilmiş olan akrilik zemin kaplama, su bazlı bir yapıya sahip olması ile bilinmektedir. Ayıca içerisinde bulunan reçine ve sentetiklerin de etkisiyle, spor salonlarının daha kusursuz bir zemine sahip olması konusunda da büyük anlamda rol sahibi olmaktadır. Tenisçinin performansına önemli ölçüde etki eden akrilik zemin kaplamanın kaliteli olması için de başlıca dikkat edilmesi gereken özellikler söz konusudur.

Kaliteli Akrilik Zemin Kaplama İçin Mutlaka Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler Nelerdir?

 Akrilik zemin kaplama için öncelikle malzemenin son derece dayanıklı olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü ani vuruşlar ve baskıların olduğu tenis sporunda, zemin kaplama son derece önem taşımaktadır. Bunun yanı sıra, sporcunun herhangi bir sakatlık yaşamaması ve performansının olumsuz olarak etkilenmemesi için de kaplamanın ek almadan yapılması mutlaka şarttır.

Ek almayan akrilik zemin kaplama, beraberinde esnek bir yapıya da sahip ise, sporcu daha rahat bir şekilde hareket edebilecek ve dolayısıyla da başarısının önüne taş konulmasına da izin vermeyecektir. Sporcunun dikkat dağınıklığının önüne geçilmesi için de estetik ve dekoratif bir görüntünün bulunması büyük anlamda önem taşıyan akrilik zemin kaplama özelliklerinden birisi olmaktadır.

Akrilik tenis sahası zemin kaplama özelliklerinde ayrıca saha zemininin mutlaka her türlü hava koşuluna dayanıklı olan malzemeler kullanılarak yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde olumsuz hava şartları sahaya etki edecek ve bu da doğrudan tenisçinin performansını olumsuz şekilde tetikleyecektir. Hava koşullarının içerisinde zemin kaplama malzemesinin güneşin zararlı ışınları olan UV ışınlarına karşı da önemli derecede dayanıklılık içermesi şarttır.

Back To Top