skip to Main Content

Doğal Çakıl Taşı Zemin Kaplaması

Çakıl taşı zemin Kaplaması, şimdiye kadar yapılan diğer malzemelerden farklı bir tür olarak karşımıza çıkar. Doğal olarak tabiatta bulunan Çakıl taşları, güneş ışınlarına karşı korumalı yapısı sayesinde ve geçirgen malzemelerle dayanıklılığı arttırılarak, zemin kaplama karında kullanım amacıyla üretilir. doğal çakıl taşı zemin kaplaması, geniş renk skalasına sahip imkanlarıyla her alanda farklı kullanıma göre yapılır. Nano teknolojisi ile son teknoloji kullanılarak yapılan kaplamalar, sararma ve sokma yapmaz.

Kürlenme hızını dengede tutan malzemeleri sayesinde çakıl taşı zemin kaplama, cam yüzeylerde de rahatlıkla kullanılır. Poliüretan içerikli bir malzeme olması dolayısıyla, nemli yüzeylerde de garantili sonuçlara ulaştırır. Yüzeylere yapıştırma amacıyla, bağlayıcı malzeme olarak reçine kullanılır. Suyla temasa karşı dayanıklı olan malzeme, yürüyüş yollarında rahat ve konforlu kullanım sağlar. Kullanıldığı yüzeylerde su tutmadığı için, uzun yıllar dayanır.

Doğal olduğu için çevreye ve yapılacağı alana uygun seçenekleri vardır. Montajı ve yapım aşaması zahmetsizdir. Kolaylıkla döşenir ve kullanıma hızlı bir şekilde açılır. Sıcak ve soğuktan etkilenmediği için, her türlü açık ve kapalı alanlarda geniş uygulama seçenekleri mevcuttur. Sabit bir yüzey olması istenen alanlarda çok rahatlıkla kullanılır.

 

Doğal Çakıl Taşı Zemin Kaplaması Kullanım Alanları

Otoparklar, yürüyüş yolları, engelli rampaları, yüzme havuzu çevreleri, ağaçların çevresindeki çukurlar ve teraslar la balkonlarda kullanılan doğal çakıl taşı zemin kaplaması, yapıldığı alanların güzelleşmesine de katkı sağlar. Deniz suyundan kolay etkilenmediği için sahil bandında da güvenle kullanılır. Yüksek taşıma kapasitesine sahip olan ürün, oldukça düşük bir maliyetle yapıldığı için her alanda tercih edilir.

Farklı renkleri ile kullanılacak olan alanlarda geçiş ve renk cümbüşünün birleşmesiyle otantik görüntüler oluşturur. Diğer yüzey malzemelerine oranla yapım aşaması daha hızlıdır. Alttan ısıtma olan yerlerde de güvenle kullanılır. Mimarlar tarafından, son yıllarda oldukça rağbet gören ürün, estetik olarak da kullanıldığı alanlarda hoş bir tarz yaratır. Geçirgen yüzeylerde kullanımı fazla olan ürün, bu sayede suyla temas eden alanlarda düşük maliyet çıkardığı için tercih edilir. İçerisinde solvent gibi insan sağlığına zararlı madde olmadığı için, tek bileşenli ve çevreye dost bir üründür.

Back To Top