skip to Main Content

Epoksi Zemin Kaplama Nedir?

Günlük yaşamda her türlü darbelere maruz kalan zeminler zamanla yıpranır. Bu süreçte kaplamaları değiştirilmesi ve dayanıklı olması amaçlanır. Epoksi zemin kaplama, kullanılan zeminin dayanıklı bir hale getirilmesi amacıyla yapılan kaplama çeşididir. Epoksi, hem estetik hem de dayanıklı olması sebebiyle günümüzde pek çok alanda kullanılmaya başlandı.

Kolay şekil alabilen ve temizlenmesi zahmet gerektirmeyen epoksi, kimyasal maddelere karşı da oldukça dayanıklı bir materyaldir. Son dönemlerde sıklıkla kullanılan epoksi, kaliteli işlere imza atmak isteyen bizim gibi firmalar tarafından tercih edilen bir kaplama malzemesidir. Epoksi zemin kaplamaların kullanım özelliklerini her geçen gün geliştirilmesinin doğal sonucu olarak bu ürünlerin kullan alanı da genişliyor.

Epoksi Zemin Kaplamanın Avantajları

Özellikle, endüstri alanındaki zeminler zaman içerisinde yıpranırlar. Kimya ve ilaç endüstrisi ile sanayi kollarında yer döşemeleri, fazla kimyasala maruz kaldığı için yıpranma oldukça fazla görülür. Bu durumda uzun yıllar kullanılacak kalıcı çözümler bulmak isteyen firmalar, bizim yaptığımız kaliteli malzemeden imal edilmiş olan epoksi kaplama ile bunu sağlamış olurlar.

Ürünlerimiz asitlere,  suya ve alkali malzemelere karşı dayanıklı olmaları sebebiyle tercih edilirler. Hijyenin son derece önemli olduğu hastane, okul ve sağlık ocağı gibi alanlarda kendi üretimimiz olan epoksi kaplamaları kullanarak, kolay temizlenen zeminlere kavuşmuş olursunuz.

Epoksi Zemin Kaplama Kullanım Alanları

Epoksi zemin, oldukça geniş kullanım alanları ile günlük yaşantımızı kolaylaştıran seçenekler sunar. Laboratuvar ve ilaç fabrikaları gibi hijyenin önemli olduğu yerlerde epoksi, temizliğin yapılmasını kolaylaştırır. Mağaza ve restoranlarda da epoksi kaplamanın kullanımını öneriyoruz. Otomobil fabrikaları ve servisleri, gıda fabrika ve imalathaneleri ürettiğimiz epoksinin tercih edildiği alanlardan bazılarıdır.

Depo ve antrepolarda, kaliteli malzemelerden ürettiğimiz epoksi kaplamaları kullanarak, firmanızın güvenilirliğini sağlarsınız. Ayrıca uçak hangarları ve petrokimya tesislerinde bizim ürünümüz olan epoksi kaplama ile dayanıklı ve hijyenik ortamı sağlamış olursunuz. Ürünlerimizin kullanıldığı bir diğer alan da tekstil fabrikaları ve atölyeleridir. Ürünlerimiz, saydığımız alanlarda gerek dayanıklılık gerekse hijyen açısından tercih edilir. Siz de sorunsuz bir zemin kaplama hizmeti satın almayı istiyorsanız; mutlaka firmamızla iletişime geçiniz.

Back To Top