skip to Main Content

3 Boyutlu Şeffaf Epoksi Kaplamalar

Dekorasyon ve mekanların tasarımında zemin kaplamanın önemi büyüktür. Mekanlara farklı ve sıra dışı bir görünüm veren ve göz alıcı bir dekor sağlayan 3 boyutlu şeffaf epoksi kaplamalar mekan tasarımlarına yeni bir boyut getirmiştir. 3 boyutlu epoksi kaplama uygulandığı alana farklı, şık ve modern bir görünüm kazandırmasının yanında uygulama yapan ekibin de bu konuda tecrübeli olması gerekmektedir. Klasik zemin kaplamadan farklı bir zemin kaplama olan bu uygulamayı yapacak ekibin bu konuda tecrübeli olması gerekmektedir.

3 Boyutlu Şeffaf Epoksi Kaplamanın Uygulandığı Alanlar

Ofis ve işyerleri 3 boyutlu şeffaf epoksi kaplamanın en sık uygulandığı alanlardır. Ofis ve işyerleri dışında alışveriş merkezleri ve showroomlar de bu zemin kaplamanın yapıldığı yerlerdir. Görselliğin ön plana çıktığı, müşteri çekiminin oluşması gerektiği alanlarda 2 boyutlu şeffaf epoksi kaplamalar uygulanmakta ve bu şık görsellik ile müşteri çekmek hedeflenmektedir.

İş yerlerinde bu zemin kaplamada firma ve şirketlerin logosunun üç boyutlu olarak zemin kaplaması kullanılması çok tercih edilen bir modeldir. İş yeri ve ofis gibi ticaret yerlerinde kullanım alanı olduğu düşünülse de son dönemlerde evlerde de bu zemin kaplama kullanılmaktadır. Özellikler evlerde mutfak bölümleri bu farklı ve sırabdışı zemin kaplamanın uygulandığı yer olmaktadır.

Görünüş olarak hareket halinde, canlı ve insanı içine çeker bir duygu oluşturan görüntüsü olan 3 boyutlu şeffaf epoksi kaplama insanın gözünü alamadığı ve mekanlara estetik modern görünüm kazandıran zemin kaplamadır. Otellerin giriş bölümleri ve resepsiyon bölümlerinde misafirlerin ilgisini çekmek için bu zemin kaplama sıklıkla kullanılmaktadır. Bazı oteller farklı bir tasarım yaratmak ve otellerinde kalacak müşterilerine bu farklılığı yaşatmak için odalarında da 3 boyutlu şeffaf epoksi kaplamalar tercih etmektedirler.

3 Boyutlu Şeffaf Epoksi Kaplamanın Uygulanması

3 boyutlu şeffaf epoksi kaplamanın uygulanacağı zemine genelde 3 kat uygulama yapılmaktadır. Bu sebeple bu zemin kaplama dayanıklı bir zemin kaplamadır. Zeminin en üst katında 3d Crystal adında ve zemine derinlik, canlılık görüntüsü veren malzeme kullanılır. Zemine parlaklık veren 3d Crystalin altında 3d olarak hangi görüntü kullanılacaksa o resim olur. Bu katın altındaki katmanlarda ise epoksi zemin malzemesi ve epoksi reçine yer almaktadır.

Back To Top