skip to Main Content

Spor Sahası Zemin Kaplama Nedir?

Zemin kaplama türleri, çeşitli alanlarda farklı ihtiyaçlara göre sık sık kullanılmaktadır. Zemin kaplama ürünlerine en çok ihtiyaç duyulan alanlardan biri de spor sahalarıdır. Birçok spor sahası türünde farklı zemin kaplama ürünleri kullanılmaktadır. Bu ürünlerin farklı özellikleri bulunmaktadır. Spor sahalarında kullanılan zemin kaplama ürünlerinin; dayanıklı, esnek, darbelere korumalı ve güneş ışınlarına karşı dayanıklı olması gibi özellikleri bulunmalıdır. Spor sahalarında kullanılan zemin kaplamalar arasında EPDM, Akrilik ve Tartan zeminler öne çıkmaktadır.

Spor sahalarında en sık kullanılan zemin kaplamalarından biri akrilik türde zemin kaplamalardır. Bu tür zemin kaplama ürünlerinin çeşitli üstün özellikleri bulunmaktadır. Hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilen zemin kaplama ürünleri arasında bulunan akrilik zeminler, dayanıklı ve sert özelliğe sahiptir. Aynı zamanda kaymaz yapıya sahip olması ve zararlı güneş ışınlarına karşı dayanıklı olması sebebiyle sık sık tercih edilmektedir. Birçok spor sahasında kullanılan akrilik zeminler, basketbol ve voleybol sahalarında daha çok kullanılmaktadır. Kaliteli ve dayanıklı spor sahası zemin kaplama ürünlerini sizlerle buluşturuyoruz.

Spor Sahası Zemin Kaplamanın Avantajları

Spor sahalarında kullanılan zemin kaplama ürünlerinin çeşitli avantajları bulunmaktadır. Spor sahalarının daha uzun ömürlü kullanılabilmesini sağlayan zeminlerin, hem sağlık hem de ekonomik açılardan önemli avantajları bulunmaktadır. Kaymaya karşı dayanıklı olan spor sahası zemin kaplama ürünleri, kaymadan ve düşmeden kaynaklı sakatlıkların önüne geçilmesini sağlamaktadır. Bu tür sahaların diğer avantajları arasında elastik ve esnek yapıya sahip olması olarak da gösterilebilir.

Spor Sahası Zemin Kaplama Kullanım Alanları

Basketbol, voleybol ve tenis gibi sporların sahalarında kullanılan zemin kaplama ürünleri, spor alanları için oldukça önemli ürünlerdir. Futbol sahalarında da oldukça önemli bir yere sahip olan spor sahası zemin kaplama ürünleri, kauçuk maddeler ile üretilmektedir. En sık kullanılan zemin kaplama ürünleri arasında EPDM, kauçuk ve akrilik zemin türleri bulunmaktadır. Farklı zemin kaplama ürünlerini uygun ve avantajlı fiyatlar ile sizlere sunuyoruz. Spor sahası zemin kaplama hizmetleri söz konusu olduğunda akla ilk gelen bir firma olduğumuz için; bu alanda nitelikli bir hizmeti sizlerle buluşturabiliyoruz.

Back To Top