skip to Main Content

Parke Spor Sahası Zemin Kaplama

Çeşitli spor faaliyetlerinin gerçekleştirildiği atletizm sahalarına özel zemin kaplama sistemleri gerek güvenlik gerekse kullanım açısından önemli bir yer tutar. Bu kaplama sistemleri, kayganlığı minimum düzeye indirerek sporcunun hareket kabiliyetini arttırır. Çok veya tek katmanlı olarak uygulanan parke spor sahası zemin kaplama sistemi, özel yapıştırıcılar ile zemine montajlanır.

Spor kurallarına uygun şekil ve tasarımlar için farklı renklerde zemin kaplamalar uygulanmaktadır. Hareketliliğin fazla olduğu kapalı spor sahalarında, aşınma ve zedelenmeyi önleyici özelliği ile kullanım kolaylığı sağlar. Kapalı spor alanları, su emici özelliği ile de ter gibi sıvı bileşenlerin yüzeyde tarafından emilimini kolaylaştırır. Zeminin, hızlı temizlenmesi ve kaydırmaz olması sağlanır. Elektriği iletmeyen zemin kaplama, belli bir sıcaklığa kadar yanmaya karşı dayanıklıdır.

Kapalı Spor Sahalarında Zemin Seçimi

Sportif hareketlerin zemine uyguladığı basınca karşı da dayanıklılığını korur. Farklı en ve boyutlarda üretilen parke kaplamalar, ekonomik ve uzun soluklu çözümler sunar. Geniş renk skalası ile farklı tasarımlara imkân tanıyan zemin kaplama, her alan için idealdir. Kapalı spor sahalarında, estetik görünümü sebebiyle ahşap desenli zemin kaplamalar tercih edilir.

Birçok oyun ve aktivitenin gerçekleşmesi için uygun bir ortam hazırlayan parke spor sahası zemin kaplama, farklı spor dallarının bir arada gerçekleşmesini sağlar. Avrupa standartlarına uygun olan kapalı spor sahası zemin kaplamaları, kullanışlı ve pratik oluşu ile de tercih edilir. Okullarda ve resmi spor komplekslerinde, bu kaplamalar gönül rahatlığıyla kullanılır. Parke spor sahası zemin kaplamaları, sporcuların çevik ve aktif hareketlerini sergilemeleri için ideal bir ortam sunar.

 Parke Spor Sahası Zemin Kaplamaların Kullanım Alanları

Çeşitli sportif aktivitelere uygun olan bu kaplamalar; futbol, voleybol, basketbol, hentbol ve badminton dallarında kullanılabilir. Profesyonel spor sahası parke zemin kaplama sistemleri, çoklu kullanımlara elverişli olması sebebiyle sıklıkla tercih edilir. İstenilen renk ve ölçüde zemin kaplamalar uygulanmaktadır. Kapalı alanlar için özel olarak üretilen zemin kaplamalar, yaralanmalara ve sakatlanmaları önleyen üst katmanı sayesinde sporcu için sağlıklı çözümler sunar.

Sportif hareketlerin uygulanmasını kolaylaştıran zemin kaplamalar, sporcunun üzerine binen basıncı azaltır. Ayrıca ahşap desenli zemin kaplamalar, dans figürlerinin sergilenmesi için esnek ve yaylı döşemesi ile kullanım kolaylığı sağlar. Kapalı spor alanlarında #ahşap, #PVC, #akrilik, #poliüretan ve tartan zemin kaplamalarını tercih edebilirsiniz.

Back To Top