skip to Main Content

EPDM Zemin Kaplama Nedir?

EPDM granüller, ana maddesi kauçuktan elde edilir. Sentetik zemin kaplama olan EPDM, tartan olarak da adlandırılır. Sert zeminde yüksek performans gösteren EPDM uygulanmadan önce alan, kir ve tozlardan arındırılır. Özel kaplama ruloları ile zemine ilk kat astar atılır. Zemine uygulanan astar kat, EPDM zemin kaplama sisteminin yüzeyini bağlayıcı özelliğe sahiptir. Astar kat kuruduktan sonra 8 mm’lik SBR granüllerin, zemine döküm işlemleri hazırlanır.

Dökme işlemi tamamlanıp, zeminin kuruması beklenir. Ardından seçtiğiniz renk ve modeldeki EPDM granüller, zemine uygulanır. Farklı kalınlık ve boyutta uygulama imkânı sağlayan EPDM, ortama şık ve estetik bir görünüm kazandırır. EPDM zemin kaplamaların kullanım özelliklerinin gelişmesi; bu tür kaplamalara olan ilgiyi de artırmıştır.

EPDM Zemin Kaplamanın Avantajları

Uzun ömürlü ve dayanıklı yapısı sayesinde EPDM zemin kaplamalar, kullanılan alanda büyük kolaylık sağlar. Zorlu hava şartlarına karşı dayanıklı olan zemin kaplama ile esneme, gevşeme veya büzülme gibi durumlar ile karşı karşıya kalmazsınız. Akrilik zemin kaplamanın aksine renkli EPDM granülleri ile zeminin renginin atması veya solması gibi durumların yaşanması önlenir.

Elastik ve esnek yapısı sayesinde sporcuyu darbelere karşı korur ve hareketlerin çevik olmasını sağlar. EPDM kaplama, geniş renk skalası ile farklı tasarımların ortaya çıkmasına imkân tanır. Kullanım avantajlarının fazla olması; doğal olarak bu tür zemin kaplamalarına olan ilgiyi de arttırmaktadır.

EPDM Zemin Kaplama Kullanım Alanları

Çeşitli kullanım alanına sahip zemin kaplama, kauçuk özelliği sayesinde sportif alanlarda tercih edilir. Özellikle EPDM zemin kaplama; yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, futbol, voleybol, basketbol sahalarında ve tenis kortlarında firmamızın ayrıcalığı ile tercih edebilirsiniz. Ayak ve vücut sağlığı için uygun olan EPDM kaplama sistemleri, dış darbelere karşı koruyucu bir taban oluşturur.

Esnek yapısı sayesinde yaralanmaları ve sakatlanmaları minimum düzeye indirir. Atletizm alanları, yoğun olarak kullanıldığından zeminin aşınmalara karşı dayanıklı olması önem taşır. İstediğiniz her renk ve kalınlıkta uygulanan EPDM zemin kaplama sistemlerini sportif faaliyetlerin yoğun olduğu alanlarda gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Firmamız EPDM zemin kaplamasının sorunsuz bir şekilde uygulanması konusunda alanında uzman personelleriyle hizmetinizdedir.

Back To Top