skip to Main Content

Kare Ve Rulo Halı Kaplama

Kullanımı ve konforu açısından oldukça rahat olan kare ve rulo halı kaplamalar, tercih edenleri memnun etmektedir. Kolay uygulanması, sayısız renk ve desen seçeneklerinin olması, özellikle ofis tarzı zemin kaplamalarında tercih edilme sebeplerindendir. Pürüzsüz yüzeylidir ve hijyeniktir. Uygulanacak zeminin tam düz olması,  zemin kaplamanın verimliliği açısından önemlidir.

Modern bir zemin kaplama tekniği olmasının yanı sıra kullanıldığı ortama derinlik ve sıcak bir hava katmaktadır. Hareket verimliliği açısından konforlu olması,  topuklu ayakkabı ya da çıplak ayak fark etmeksizin üzerinde rahat yürünmesini sağlamaktadır. Dayanıklılığı sayesinde uzun yıllar kullanılabilmektedir. Renklerde solma, ipliklerinde çözülme söz konusu olmamaktadır. Döşeme işlemi, firmaların uzman ekipleri  tarafından uygulanmakta ve garanti kapsamına girmektedir.

Kare Ve Rulo Halı Kaplama Nerelerde ve Neden Tercih Edilir?

Özellikle ofis ortamlarında tercih edilen kare ve halı kaplama, özel yurtlar, oteller, toplantı salonları, kreşler, ana sınıfları, ibadethaneler gibi kapalı alanlarda idealdir. Kare kare birleştirilerek bütün alana kaplanmaktadır. Havlı ve havsız olarak iki guruba ayrılmaktadır. Havlı olanların kullanılma amacına dikkat edilmesi gerekmektedir. Kapalı alanlar için uygulanan bu tür zemin döşemelerinin kolay temizlenir ve hijyenik olmaları, toplu yaşanan alanlar için kullanışlı olmasını sağlamaktadır. Rulo halı kaplamalar, duvardan duvara kaplanmaktadır.

Ölçü ne kadar ise, o kadar serilerek kesilir. Enine ek alması görüntüyü bozabileceğinden tam ölçüye dikkat edilmesi gerekmektedir. Kare ve rulo halı kaplamaların serilebilmesi için,  zeminin tam düz olması gerekmektedir.  Bu tür kaplamaların;  suyu yüzeyinde tutması, koku ve nem yapmaması,  üzerinde yürümenin rahat olması,  döşeme kolaylığı, ısı ve ses geçirmemesi, konforlu oluşu, temizlik malzemelerine dayanıklı oluşu tercih sebeplerindendir.

Halı Kaplama Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zemin kaplamaların en konforlusu olan kare ve rulo halı kaplama, kullanımı dikkat isteyen bir kaplama türüdür. Örneğin;  Üzerine yanan sigara düşmesi durumunda yanık oluşabilir ve bu bölge göze hoş görünmez. Renk açıcı deterjanlarla temizlemek rengini soldurabilir. Üst yüzeyi tekstil malzemesiyle üretildiği için, havlı olan halı kaplamalar daha az riskli alanlarda kullanılmalıdır. Kare ve rulo halı kaplamalar bazı durumlarda dikkat gerektirse de, kullanıldığı alanlarda oldukça memnuniyet vericidir.

Back To Top