skip to Main Content

Beton Silme & Temizleme & Parlatma

Günümüzdeki teknolojik ilerleme zemin işlemlerinde de yaşanmaktadır. Zeminlere uygulanan çeşitli işlemler, teknolojik cihazlar ile yapılmaktadır. Otoparklarda ihtiyaç duyulan işlemler arasında beton silme ve parlatma işlemleri de yer almaktadır. Son dönemlerde bu işlemler arasında öne çıkan beton silme & temizleme & parlatma uygulamaları özel makineler aracılığıyla yapılmaktadır. Bu uygulama ile hem beton zeminlerdeki görünüm güzelleşmekte hem de betonun kullanım ömrü artmaktadır. Bu işlemlerin yapıldığı makineler, silim özelliğe ve elmas bucaklara sahiptir. Kirlenmiş ve zarar görmüş beton zeminlere yapılan çeşitli işlemler ile zeminlerin düzelmesi sağlanmaktadır.

Beton zeminlere yapılan silme ve parlatma işlemleri ile yüzey kaplama işlemlerini karıştırmamak gerekmektedir. Beton zemin uygulamalarında herhangi bir kimyasal madde kullanılmamaktadır. Bu sayede hem insan hem de çevre sağlığı korunmaktadır. Beton zeminlerin temizlenmesi ve parlatılması için çeşitli şartlar bulunmaktadır. Öncelikle işlem yapılacak beton zeminin kürlenme zamanını bitirmiş olması gerekmektedir. Bu süreyi bitiren bütün beton zeminlere silme ve parlatma işlemleri yapılabilmektedir.  Bu işlemler sayesinde zeminler daha parlak ve temiz olacaktır.

Beton Silme & Temizleme & Parlatma Avantajları

Beton zeminlere yapılan çeşitli uygulamaların avantajları bulunmaktadır. Silme, temizleme ve parlatma gibi uygulamaların estetik, ekonomik ve güvenlik gibi faydaları öne çıkmaktadır. Silinen ve parlatılan beton zeminlerin kullanım ömrü artmaktadır. Diğer yüzey kaplama yöntemlerinde uygulanan kimyasallar sebebiyle hem çevreye hem de zemine zarar gelmektedir. Bu sayede insan ve çevre sağlığı olumsuz yönde etkilenmekte ve beton zeminlerin kullanım ömrü azalmaktadır.

Beton silme ve temizleme işlemlerinin diğer bir avantajı ise az maliyetli olmasıdır. Son zamanlarda üretilen makineler ile hem başarılı sonuçlar alınmakta hem de düşük maliyetler uygulanmaktadır. Bu tür makineler ile yapılan beton uygulamalarında bakım masrafları da oldukça düşük olmaktadır. Betonların kaymamasını da sağlayan bu işlemlerin buna benzer çeşitli avantajları vardır.

Beton Silme & Temizleme & Parlatma Uygulama Alanları

Beton zeminler için uygulanan silme, temizleme ve parlatma gibi işlemlere çeşitli alanlarda ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle yoğun olarak kullanılan betonlar, zaman içinde aşınma ve kirlenme gibi olumsuzluklar ile karşı karşıya kalabilmektedir. Beton silme & temizleme & parlatma işlemleri hastane, otopark, mağaza ve okul gibi alanlarda sık sık uygulanmaktadır.

Back To Top