skip to Main Content

Tozumazlık Astarı ve Epoksi Kaplama

Zemin kaplama ürünleri, birçok alanda kullanılmakta ve üretiminde farklı maddeler kullanılmaktadır. Bu ürünlerin farklı özellikleri ve farklı kullanım alanları bulunmaktadır. Özellikle otoparklarda kullanılan zemin kaplama ürünleri içinde en çok kullanılan ürünlerden biri de tozumazlık astarı ve epoksi kaplama ürünleridir. Beton zeminlerin tozlanmaması ve insan sağlığını olumsuz yönde etkilememesi için tozumazlık astarı ürünleri kullanılmaktadır. Özellikle yoğun olarak kullanılan alanlara yapılacak epoksi kaplama uygulamaları ile kalıcılık ve tozumazlık sağlanmaktadır.

Bu tür zemin kaplama işlemlerinin yapılması için bazı şartlar bulunmaktadır. Uygulanacak zeminin sağlamlığı oldukça önemlidir. Sağlam ve dayanıklı yapıda olan zeminlere epoksi kaplama işlemleri yapılabilmektedir. Aynı zamanda zeminlerin; temizlenmesi ve kurutulması gerekmektedir. Zeminlerin üzerinde farklı kimyasallar veya maddeler olursa zemin kaplama işlemlerinin başarı oranı düşecektir. Zeminlere yapılan kaplama işlemleri oldukça kolaydır. Uygulamadan sonra 24 saat bekleme süresi bulunmaktadır.

Tozumazlık Astarı ve Epoksi Kaplama Avantajları

Zemin kaplama ürünleri arasında bulunan tozumazlık astarı ve epoksi kaplama işlemlerinin çeşitli avantajları bulunmaktadır. Bu avantajlar sayesinde en çok tercih edilen zemin kaplama uygulamaları arasındaki yerini almıştır. Hazır kullanıma ve kolay uygulanma özelliklerine sahip olması sebebiyle de tercih edilmektedir. İklimsel özelliklere ve zararlı güneş ışınlarına karşı dayanıklı olması, bu zemin kaplama çeşitlerinin avantajları arasında yer almaktadır.

Su ile temas etmesi durumunda zarar görmeyen ve dayanıklı olan zemin kaplama ürünleri, farklı kimyasal ürünlere karşı da dirençlidir. Beton zeminden geçecek yayalardan ve araçlardan etkilenmeyen zeminler, uzun ömürlü olması sebebiyle öne çıkmaktadır. Estetik bir görünüme de sahip olan zeminler, kolay temizlenebilir özelliği ile de dikkat çekmektedir. Bu tür ürünler ile kaplanan zeminler daha geç kirlenmekte ve leke tutmamaktadır.

Tozumazlık Astarı ve Epoksi Kaplama Kullanım Alanları

Zemin kaplama ürünlerinin kullanım alanı oldukça geniştir. Tozumazlık astarı ve epoksi kaplama uygulamaları sayesinde dışarıdan gelen hem fiziksel hem de kimyasal etkilere karşı dayanıklılık sağlanmaktadır. Rahat şekil verilen bu tür zeminler estetik görünüm sağlaması nedeniyle de tercih edilmektedir. Toz kalkmasını engellediği için okul, hastane ve mağazalar da sık olarak kullanılmaktadır. Bu tür ürünlerin kullanım alanları arasında otoparklar, evler ve sanayi tesisleri de bulunmaktadır.

Back To Top