skip to Main Content

Poliüretan Hentbol Sahası Zemin Kaplama

Kendimizi güvende hissetmemiz ve işlerimizi başarıyla yapabilmek adına basmış olduğumuz zeminin kalitesi son derece öneme sahip olmaktadır. Bu sebeple de zemin kaplama yaptırırken kaliteli zemin kaplamaların tercih edilmesi, iş ve başarı performansı açısından büyük anlamda önem taşımaktadır. Poliüretan hentbol sahası zemin kaplama da bu anlamda hentbol sporcularının daha başarılı maçlara imza atabilmesi ve antrenmanlarının çok daha üstün performans ile yapılması adına ciddi anlamda öneme sahiptir.

En çok da kapalı spor salonları içerisinde kullanılmakta olan bu zemin kaplama türünde, dikkat edilmesi gereken başlıca özellikler söz konusu olmaktadır. Bunlardan birisi şüphesiz ki zeminin dayanıklı olmasıdır. Çünkü dayanıklı zemin, beraberinde üstün performansı ve özgüveni de getirmektedir. Bunun yanı sıra, yapılan poliüretan zemin kaplamanın hiçbir şekilde ek almaması da gerekmektedir. Yani zeminin kaplaması eksiz olarak yapılmalıdır.

Poliüretan Hentbol Sahalarının Zemin Kaplamaları Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Zemin kaplamada mutlaka dikkat edilmesi gereken nitelikler arasında ayrıca esnek bir kauçuk malzemenin de kullanılması yer almaktadır. Çünkü sürekli olarak hareketin sağlandığı spor salonlarının esnek olması, sporcunun sakatlanmaması açısından da büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Kapalı salonların yanı sıra, açık salonlarda da tercih edilen poliüretan zemin kaplamanın bu tür salonlarda zaten güneş ışığına dayanıklı bir yapıya sahip olması gerekecektir. Ya da kapalı spor salonlar söz konusu olduğunda salonun üstü eğer ki açık ve güneş ışığı alıyorsa, zeminin de mutlaka UV ışınlarına karşı son derece dayanıklı olması gerekmektedir.

Olası yağışlardan, yıkanmalardan da etkilenmemesi gereken zeminin, sahada yapılan çekimler, sporcuların dikkat dağınıklığının önüne geçilebilmesinin de etkisiyle estetik bir görüntüye de sahip olması mutlaka şart olmaktadır.

2 mm kalınlığında esnek poliüretan ile kaplanan zeminlerin ardından yapılan boyalama işlemi de tercihe göre mat bir yüzey ya da parlak bir yüzey şeklinde son haline ulaşabilmektedir. Sonrasında boyamaya karşı da açık olması gereken poliüretan hentbol sahası zemin kaplama işlemlerinde, sporcuların üstün performansı için de pürüzsüz bir zeminin olması büyük anlamda önem taşımaktadır.

Back To Top