skip to Main Content

Renkli Desenli Asfalt Zemin Kaplama Nedir?

Renkli desenli asfalt zemin kaplama, son 20-30 yıl içinde yapılan çalışmalar sonrasında geliştirilmiş ve hemen kendisine yaygın bir kullanım ağı bulan bir dekoratif zemin kaplama şeklidir. Bu zemin kaplama sistemi kazılan toprağın hemen üstüne uygulanabildiği gibi hali hazırda var olan eski zemin üzerine de kolay ve pratik şekillerde uygulanabilme özelliklerine sahiptir. Bu zemin kaplama sisteminde tek tek döşenen kaplama malzemelerine göre çok daha fazla dayanıklılık söz konusudur. Bu kaplama yöntemi özünde ise asfaltın esnek yapısı ile çimentonun sağlam yapısının bir karışımı olarak ortaya çıkmaktadır. Bu sistemde asfalt zemine baskı uygulandıktan sonra özel asfalt kaplama boyası ile yüzey alanı renklendirilir. Ve istenilen herhangi bir desende kolaylıkla verilebilir.

Renkli Desenli Asfalt Zemin Kaplamanın Avantajları

Renkli desenli asfalt zemin kaplama uygulamaları söylediğimiz gibi sunduğu artılar sebebiyle uzun yıllardır çok fazla tercih edilen bir sitemdir. Bu zemin kaplama sisteminin sunduğu avantajları ise şu şekilde açıklayabilmemiz mümkündür.

  • Uzun ömürlü yapısı sayesinde, çok uzun zaman bakım gerektirmeden kullanılabilir.
  • Oldukça pratik bir şekilde ve hızlı olarak uygulanabilen bir sistemdir.
  • Esnek bir yapıya sahip olduğu için dayanıklılığı çok fazladır.
  • Değişken ısı durumlarına ve yüksek ısı koşullarına son derece dayanıklıdır.
  • Özellikle araçlar için konforlu bir sürüş ortamı oluşturur.
  • Oluşabilecek kayma durumlarına karşı dirençli bir yapısı vardır.
  • Kolay ve hızlı bir şekilde onarılabilir.
  • Bu sistemle pürüzsüz yüzeyler oluşturulabilir.
  • Yapımında kullanılan malzemeler tamamen yani yüzde yüz geri dönüşüme müsait ürünlerdir.

Renkli Desenli Asfalt Zemin Kaplama Kullanım Alanları

Renkli desenli asfalt zemin kaplama sistemi, direk ham toprağın üzerine gerekli tekniklerle uygulanabilir. Yapımı pratik bir sistem olduğu için zamandan da tasarruf sağlanmış olur. Yine bu sistem, mevcut bulunan asfalt zemin üzerine de uygulanabilir. Burada sadece mevcut asfalt zemini dekoratif bir hale getirip çok daha güzel görünmesini sağlamak için de kullanılabilir. Firmamız zemin kaplama alanındaki birikimini renkli desenli asfalt zemin kaplamalara da yansıtarak; son derece başarılı işlere imzasını atmaktadır.

Back To Top