skip to Main Content

Asfalt Zemin Kaplama Nedir?

Kolaylığı ve pratikliği ile tercih edilen asfalt, petrol rafinelerinin taneciklerine ayrıştırılmış yan maddesidir. Ufak taşlar ile çeşitli minerallerin karıştırılması sonucu asfalt zemin kaplama ortaya çıkar. Zemin kaplamanın yapılacağı alana önce asfalt dökme işlemleri yapılır. Ardından hafif ve ağır pres makineleri ile asfalt zemin kaplamanın, yerine oturtma işlemleri tamamlanır. Hava koşullarına uygun olarak hazırlanan asfalt bağlayıcı ile uygulanan zemin kaplama, ortalama 1 saatte kurur ve kullanıma hazır hale gelir. Sağlam zemin üzerine uygulanan asfalt, her türlü hava şartlarına karşı dayanıklılığı sebebiyle sıklıkla tercih edilir.

Asfalt Zemin Kaplama Avantajları

Uzun yıllar kullanıma elverişli asfalt zemin kaplamalar, birçok yönden avantaj sağlar. Özellikle araç trafiğinin yoğun olduğu alanlarda, dayanıklılığı ile sert zeminlerde pratiklik sağlar. Kimyasal reaksiyonlardan etkilenmediği için güvenli bir kullanım sağlar. Taşıtlar, taşlı ve topraklı yollar ile kıyaslandığında asfalt zeminde, konforlu ve düz bir şekilde yol alır. Düşük maliyetine rağmen kullanışlı ve sağlam bir zemin kaplamadır. Diğer zemin kaplamalara oranla asfalt zeminin, bakım ve onarım masrafları oldukça düşüktür. Kolay uygulanan ve hızlı kuruyan dokusu sayesinde piyasada en çok tercih edilen zemin kaplama türüdür.

Asfalt Zemin Kaplama Kullanım Alanları

Pek çok avantajı ile tercih edilen asfalt zemin, kullanım alanlarının çokluğu ile de göz doldurur. Düz veya engebeli arazilerde uygulanabilen asfalt, istenilen her alanda gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Özellikle açık ve kapalı otoparklarda, araçların manevralarını kolaylaştırmak için asfalt zemin kaplama tercih edilir.

Çeşitli spor aktivitelerine ev sahipliği yapan basketbol, voleybol veya yürüyüş yolu gibi alanlarda hızlı ve ekonomik çözümler sunar. Apartman veya fabrikaya bağlı yollarda da asfalt zemin tercih edilebilir. Özellikle araç trafiğinin sık olduğu yol ve alanlarda, kullanım kolaylığı sağlar. Kısacası asfalt zemini, istediğiniz her yere uygulayabilirsiniz.

Firmamız asfalt zemin alanında en güncel donanımlara sahip olduğu için yüzde yüz müşteri memnuniyetinin oluşturulması konusunda oldukça iddialıdır. Bu noktada firmamızın yeni nesil asfalt zemin kaplamalarını hayata geçirerek; çok daha nitelikli bir hizmeti sizlerle buluşturduğunu söylemek mümkün olmaktadır.

Back To Top