skip to Main Content

Otopark Zemin Kaplama Nedir?

Otoparklar bulundukları yer öncelikle olmak üzere oldukça fazla yıpranmaya ve baskıya maruz kalırlar. Yoğun bir araç trafiğinin olduğu otoparklarda aynı zaman da yaya yıpratması da söz konudur. Otopark zemin kaplama ise kullanılan ileri teknoloji ve kaliteli malzemeler ile bu zeminleri her türlü yıpranma ve baskıya dayanıklı hale getirme işlemlerini kapsar. Kaplama uygulamaları bu noktadan hareketle oldukça önemli bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır.

Netice de yapılan otopark alanlarının da diğer yapılar gibi uzun yıllar sağlıklı ve masraf çıkarmadan kullanılması istenmektedir. Bunun sağlanabilmesi ise yapılacak sağlıklı bir oto park zemin kaplamasının temin edilmesidir. Bu noktada firmamız uluslar arası kalite standartlarının üzerinden bir hizmeti sizlerle buluşturarak; mükemmel kalitedeki zemin kaplamalarını uygulayabilmektedir.

Otopark Zemin Kaplamanın Avantajları

Öncelikle söylemek gerekir ki uygun ve kaliteli bir şekilde kaplaması yapılmamış otopark alanları daha ilk günlerden yıpranmaya başlayacakları için kesinlikle olumlu kullanım olanakları sağlayamazlar. Bu da yapılan yatırım maliyetleri açısından oldukça zararlı durumlara yol açabilir. Otopark zeminini uygun malzemelerle ve kaliteli bir işçilikle kaplatmanın ise faydaları, baskıya dayanma, darbelere karşı korunma, uzun süre kullanım, rahat temizlik yapma imkânı, suya ve diğer sıvılara karşı dayanıklılık olarak sıralanabilir. Temel olarak zemin kaplama otopark zeminleri için son derece önemli ve yapılması gerekli bir uygulamadır.

Otopark Zemin Kaplama Kullanım Alanları

Otopark zemin kaplama, açık otoparklar, kapalı otoparklar, büyük ya da daha küçük otoparklarda rahatlıkla yapılabilir. Burada çıkış noktası ise bu kaplama yapılarak zeminin kendisine uygulanan etkilere karşı direncinin artırılmasıdır. Aynı zaman da oluşabilecek araç ve yay yıpratmalarına karşı da bu yolla bir koruma sağlanmış olur. Çok çeşitli yollarla yapılabilen bu kaplama uygulamalarında önemli olan nokta kullanılacak yöntemin ve beraberinde malzeme ve ekipmanın doğru olarak seçilmesidir. Bu durum ortaya çıkacak işin kalitesini direk olarak belirleyeceği için asla göz ardı edilmemelidir.  Siz de kaliteli, sorunsuz, güvenli ve hızlı bir otopark zemin kaplama hizmeti satın almayı talep ediyorsanız; mutlaka firmamızın ayrıcalıklı hizmetleriyle tanışmalısınız.

Back To Top