skip to Main Content

Metalik Pigment Epoksi Kaplama

Epoksi zemin kaplama dış etkenlere, su ve kimyasal maddelere dayanıklılığı ile öne çıkan zemin kaplama malzemesidir. Epoksi zemin kaplama bu dayanıklılık özelliği ile zemin kaplama özelliği yanında her sektörde malzemeleri birbirine yapıştırmak ve tutturmak amacıyla kullanılır. Epoksi zemin kaplamayı zemin kaplama olarak kullanmanın yanında yapıştırma/tutturma özelliği ile kullanırken metalik pigment epoksi kaplama ile metalik renklerde ve dekoratif olarak şık modern özellikte zemin kaplama da olabilmektedir.

Epoksi Zemin Kaplama Özellikleri

Epoksi zemin kaplama her türlü dış etkenlere dayanıklılık özelliği ve bu özelliğinin yanında estetik görünümü ile çok tercih edilen bir kaplamadır. Geniş alanlarda ve işyerleri sanayi kuruluşları ve fabrikalarda epoksi zemin kaplama sıklıkla kullanılmaktadır Yağ, asit gibi maddelere dayanıklılığı ile istenilen şekli alması bu zemin kaplamanın estetik görünmesini sağlamaktadır. Hijyenik olması ve temizlenmesinin kolay olması sanayi kuruluşlarında ve üretim işletmelerinde epoksi zemin kaplamayı vezgeçilmez zemin kaplama yapmaktadır. Üretim yapılan işletmelerde kimyasal malzemelerin zemine dökülme ihtimali çok fazla olduğu için dökülen kimyasal malzemelerin zemine zarar vermemesi gerekir. Bunun için seçilecek zemin kaplama malzemesi de epoksi zemin kaplamadır.

Metalik Pigmet Epoksi Kaplama Kullanımı

Epokis zemin kaplamanın metalik görünümü sağlayan metalik pigment epoksi kaplama şık, modern görünümü ile göz kamaştıran bir zemin kaplamadır. 3 boyutlu bir görünüm sağlayan, farklı ve tarz bir dekor isteyen kişilerin tercih ettiği metalik epoksi zemin kaplamanın kullanım alanları farklı mekanlardır. Café, restaurant mekanları bu zemin kaplamını en çok kullanıldığı yerler olsa da ofis ve işyerleri de bu zemin kaplamanın kullanıldığı yerlerdir.

Showroomlar ve mağazalar görselliğin ön planda olduğu ve müşteri çekmeye yönelik yerler olduğu için bu zemin kaplamanın en çok kullanıldığı yerlerdir. Parlak, insanın gözünü alan ve insanı kendine çeken görüntüsü sayesinde müşteri çekeceği düşünüldüğü için özellikle satış pazarlama sektörlerinde son dönemlerde zemin kaplama olarak kullanılmaktadır.

Dayanıklı olmasının ve görselliğinin yanında yapıştırma ve tutturma özelliği yapılarda köşeleri bir birine tutturma ve kenarları yapıştırma işlemlerinde epoksi zemin kaplamanın bu özelliği kullanılmaktadır. Modern ve şık görünümünün yanı sıra zararlı ve kimyasal madde içermemesi de bu zemin kaplamayı tercih edilir yapmaktadır.

Back To Top